Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 24.08.2019, 01:52

ТИШИЦЬКА ЗОШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

ЗНО в 2018 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення

 

 

Інновації у ЗНО-2018

 

Починаючи з 2018 року, випускники одинадцятих класів зіткнуться з черговими інноваціями в програмі і в процесі проведення ЗНО. Зміни будуть досить значними, тому не варто відкладати процес підготовки на потім.

 

Про терміни дії сертифікатів

 

Нагадаємо, що сертифікат ЗНО-2016 є дійсним протягом трьох років. Зараз питання про термін дії сертифікатів знову стоїть на порядку денному. Фахівці займаються виробленням нової методології проведення тестів, а це може спричинити за собою скорочення періоду дії сертифікаційних документів до 1 року. Таким чином, якщо одинадцятикласник не подасть заяву на зарахування до ВНЗ в 2018 році, у новому навчальному періоді йому доведеться повторно проходити экзаменацию.

 
 
Не надійшли школярі в наступному році знову будуть здавати ЗНО

Зміни в екзаменації з іноземних мов

 

З 2016 року учнів лякають включенням іноземної мови у перелік предметів, обов'язкових для здачі ЗНО. Ця інновація викликала серйозну тривогу у школярів та їх батьків, неодноразово писали петиції з проханням скасувати таку практику. В результаті колегія Міносвіти вирішила дослідити доцільність ЗНО з іноземних мов шляхом проведення пробного тестування для кількох областей України.

 

У 2016 році апробація охопила столицю і Київську область, одеські й львівські школи. Всього в ній взяло участь приблизно три тисячі школярів. Нові тести включали в себе завдання, розподілені на два рівня складності: В1 (його проходили учні, які вивчали іноземні мови на рівні стандартної шкільної програми) і В2 (таку экзаменацию складали випускники, які навчалися у профільних класах). Крім того, в квиток входили завдання для перевірки навичок аудіювання.

 

В результаті Комісія прийняла рішення, що такий підхід себе виправдав – дворівневі тести з іноземних мов були названі доцільним і високонадійним інструментом вимірювання знань. Однак результати апробації поки складно назвати задовільними. Комісія вирішила, що самі тести і частину, присвячену аудіювання, варто доопрацювати, тому в 2017 році учнів чекає повторна апробація даного ЗНО, а от з 2018 року цілком можна очікувати проведення дворівневого тестування.

 

Обов'язкові предмети

 
 
Іноземна мова в 2018 р. буде четвертим обов'язковим іспитом ЗНО

На сьогоднішній день в списку обов'язкових дисциплін залишаються математика (яка може бути замінена або історією або біологією, якщо цього потребує обрана спеціальність), а також українська мова та література. Третій тест випускники визначають, виходячи з вимог обраного Внз. Швидше за все, до переліку обов'язкових дисциплін з часом додасться іноземна мова, причому вже в новому, дворівневому вигляді. Тому сміливо можна готуватися до проходження одразу 4-х випробувань в 2018 році.

 

ЗНО для дітей з обмеженими можливостями

 

Згідно словами Оксани Філіпішиної, що обіймає посаду уповноваженого з питань прав дитини, недискримінації та гендерної рівності, з 2018 року ЗНО для дітей зі слабким зором стане на 30 хвилин довше. Крім того, їм буде забезпечено додаткове освітлення аудиторій, а квитки будуть друкуватися з використанням шрифту Брайля. Міносвіти пообіцяло, що також врахує потреби випускників, які пересуваються на інвалідних візках – для них будуть підібрані приміщення з пандусами.

 

Мінімальний прохідний бал у 2018 році

 

У екзаменаційної кампанії ЗНО минулих років у результаті здавали все, що пояснювалося відсутністю мінімального балу для проходження тесту. З 2016 року ситуація змінилася і, швидше за все, така практика продовжиться і в 2017-2018 роках. Згідно новій системі оцінювання, учень повинен показати комісії хоча б мінімальні знання з предмета. Якщо ж він здає тест, продемонструвавши лише той факт, що протягом 11 років просиджував штани за партою, сертифіката він не отримує.

 

Таким чином, Вузи захищаються від абітурієнтів з нульовим рівнем знань. Для довідки наведемо дані 2016 року: з української мови та літератури пороговий бал був визначений у розмірі 23 тестових балів, з математики – 9 з історії – 25. Практика показала, що відсоток учнів, які не можуть набрати мінімум балів, досить високий. 9% одинадцятикласників не змогли здати рідну мову, 15 – продемонстрували незадовільне знання математики, а 13% не здали історію України.

 
 
 

Особливості ЗНО-2018 з різних предметів

 

Щоб вам було простіше підготуватися до майбутнього випробування, пройдемося по основним характеристикам різних предметів. Інформація представлена станом на 2017 рік; поки немає ніяких передумов до того, що у квитках буде змінена структурна частина. Важлива інновація: учні будуть звільнені від здачі шкільних іспитів, так як частина з тестів ЗНО буде формувати оцінку для атестата. Детальніше про те, які саме завдання буде враховувати комісія, ви можете прочитати нижче.

 
 
Для здачі пробного тестування записуватися потрібно вже в січні!

ЗНО з української мови та літератури

 

В квиток з цього предмету входить 58 завдань, які учень повинен вирішити за 180 хвилин. Робота включає три частини:

 
перша, що перевіряє знання мови, включає 33 тесту;

друга, яка перевіряє знання з літератури, що складається з 24 тестів;

третя, що передбачає висловлення учнем власних думок, складається з одного завдання на певну тему.
 

З 2017 року завдання частин 1 і 3 будуть зараховані як результат державної підсумкової атестації і увійдуть у ваш документ про отримання середньої шкільної освіти. Завдання екзаменаційного білета можуть бути представлені у формі тесту з одним варіантом відповіді (максимальна оцінка – 1 бал), завдань на встановлення відповідності (до 4 балів за завдання) і у вигляді міні-твори (до 20 балів). Встановлений максимум за всі види завдань становить 104 тестових бали.

 

ЗНО з математики

 

Квиток з математики включає 33 завдання, з якими випускникові доведеться впоратися за 180 хвилин. Квиток передбачає чотири форми завдань:

 
найпростіші, на вибір однієї правильної відповіді з п'яти (з 1 по 20). Вони оцінюються в 1 бал;

на встановлення відповідності логічних пар (з 21 по 24). Оцінка передбачає виставлення від 1 до 4 балів;

завдання відкритої форми, що передбачають рішення (з 25 по 30). Максимум, що тут можна отримати, становить 2 бали;

завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, що супроводжується побудовою графіків або ілюстрацією малюнками (з 31 по 33). З них: №31-32 можуть принести вам до 4 балів, а №33 – до 6 балів за правильну відповідь.
 

Крім того, як і у випадку з іспитом з української мови та літератури, цей тест йде в атестат як підсумкового оцінювання шкільних знань з математики. Комісія буде виставляти бали за результатами перевірки завдань під номерами з 1 по 28 а також врахує 31-32 номери. Зверніть увагу – комісія не перевіряє ваші викладки в чернетках! Максимум балів, які можна отримати на ЗНО з математики, становить 62 бали.

 
 
Результати ЗНО з математики підуть в шкільний атестат

ЗНО з історії

 

Об'ємний квиток, що складається з 60 завдань, з якими потрібно впоратися всього за 150 хвилин. Робота передбачає дві частини:

 
перша з них перевірить знання учня в розділі «Історія України 20 — початку 21 століття». Вона складається з 30 завдань і буде зарахована як результат державної підсумкової атестації випускника 11 класу;

друга частина стосується розділів шкільної програми, що розповідають про історію України з давніх часів і до кінця 19 століття. Тут також буде 30 завдань.


 

Формально завдання можуть бути представлені у вигляді тестів:

 

з одним варіантом відповіді (з 1 по 23 та з 31 по 53 можна отримати 1 бал за правильну відповідь);

у вигляді логічних пар (завдання з 24 по 26 і з 54 по 56 оцінювані до 4 балів кожне);

завдань на встановлення послідовності подій чи факторів (№27-28 і 57-58 які можуть принести до 3 балів за відповідь);

на вибір трьох відповідей із семи запропонованих у тесті (№29-30 та 59-60 оцінювані до 3 балів).
 

Звертаємо вашу увагу, що відповіді на першу частину квитка будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової госаттестации. Максимально за весь квиток можна набрати 94 бали.

 

ЗНО з фізики

 

Екзаменування припускає рішення 34 завдань, для чого відводиться 180 хвилин. Білет складається із завдань, представлених у трьох формах:

 
з вибором однієї правильної відповіді (№1-20), який може принести до 1 бала;

встановлення логічного відповідності (№21-24), за вірну відповідь тут можна заробити до 4 балів;

без вибору відповіді. Ці завдання передбачають, що учень сам сформулює відповіді в стислому вигляді (№25-34), за що отримає до 2 балів.
 

Тестування з фізики є підставою для виставлення оцінки в атестат про середню освіту. Максимум, який можна отримати за цей квиток, складає 56 балів.

 
 
На 34 завдання з фізики відведено 180 хвилин іспитового часу!

ЗНО по біології

 

В даному квитку буде 50 завдань, які потрібно вирішити за дві години. Білет складається із завдань, представлених у трьох формах:

 

з вибором однієї правильної відповіді (№1-40), який може принести до 1 бала;

встановлення логічної відповідності (№41-46), за вірну відповідь тут можна заробити до 4 балів;

з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів (№47-50), за що можна отримати до 3 балів.
 

Тестування з біології є підставою для виставлення оцінки в атестат про середню освіту. Максимум, який можна отримати за цей квиток, становить 76 балів.

 

ЗНО з географії

 

ЗНО з географії складається з 58 тестів, на рішення яких відведено 150 хвилин. Завдання розподілені на 4 основні форми:

 
з одним варіантом відповіді (№1-42), кожен з яких може принести 1 бал;

у вигляді логічних пар (№43-48), що дає до 4 балів кожна;

відкриті завдання, на які потрібно надати коротку відповідь (№49-52), оцінюється в 2 бали;

на вибір трьох відповідей із семи запропонованих у тесті (№53-58), за які можна отримати по 3 бали.
 

Звертаємо вашу увагу, що відповіді на квиток будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової госаттестации. Максимально за весь квиток можна набрати 92 бали.

 

Англійська, французька, німецька та іспанська мови

 

У 2017 році мовні ЗНО складаються з 43 завдань, які потрібно пройти за 2 години. Структурно робота поділяється на три частини:

 
перевіряє навички читання. Тут буде запропоновано 22 завдання;

оцінює навик використання іноземної мови. Ця частина містить 20 завдань;

перевіряє навички письма. Дана частина містить одне завдання відкритої форми.
 
 
Іспит з іноземних мов передбачає аудіювання

Деякі завдання з частини читання і використання частин мови і листи служать підставою для виставлення оцінки в рамках госаттестации школярів. Форма завдань передбачає:

 
вибір однієї правильної відповіді в завданнях №1-1623-32 і 33-42 (1 бал за кожний);

заповнення пропусків у тексті в №17-22 (1 бал);

розгорнутий відповідь №43 (до 14 балів).
 

Тим не менш, структурна складова квитка 2018 року, швидше за все, буде змінена у відповідності з дворівневим підходом. Що саме зазнає зміни (а також як будуть розподілятися бали за письмову частину і аудіювання) поки не відомо. Зараз за квиток можна отримати 56 балів.

 

 

 

Подача документів та прийом до ВНЗ за результатами ЗНО

 

При вступі до ВИШУ ви зможете подати максимум 9 заяв

Напрямки для подачі заяви до ВНЗ

 

Вже в 2017 році скорочується кількість потенційних спеціальностей і кількість можливих заяв. Тепер можна буде подати лише 9 заяв, вибравши для себе 4 спеціальності (ще в 2016 році можна було написати на 6 заяв більше, вибравши 5 спеціальностей для навчання). Крім того, обіцяють відмінити прийом для рівнів «спеціаліст» і «молодший бакалавр». Категорія «молодший спеціаліст» поки що буде збережена, але для неї будуть діяти нові (поки не розроблені) правила прийому.

 

Зміни в правилах вступу для пільговиків

 

Абітурієнти, які мають інвалідність, що відносяться до категорії дітей-сиріт, дітей військових, які брали участь у бойових діях і переселенців, які будуть надходити з урахуванням квот, введених Міносвіти. Право вступати поза конкурсної основи з 2017 року для цих категорій осіб скасовується. Квот буде кілька:

 
перша з них, що дорівнює 10% від числа місць за держзамовленням (але не менше, ніж 1 особа), відведена сиротам, школярам, які не можуть пройти ЗНО за медичними показаннями, а також учасникам бойових дій;

друга квота призначена кримським переселенцям, які приїхали в Україну після 01012017 року. Квота дорівнює 20% державного замовлення, але буде діяти не в кожному Вузі, а в спеціальних (уповноважених) інститутах і університетах, при яких створено центри освіти «Крим-Україна». Сьогодні таких центрів налічується 12;

третя квота є досить обмеженою дії – вона передбачена лише для навчальних закладів комунального типу. Тобто для Вузів, які фінансуються за допомогою засобів регіонального бюджету;

квоти номер чотири і п'ять призначені для іноземців та діють у межах міжнародних зобов'язань. Нагадаємо, що абітурієнти-іноземці надходять без сертифікатів, проходячи лише співбесіду в обраному Вузі.
 

Збережуться додаткові бали за курси?

 
 
У 2018 р. курси можуть не принести очікуваних додаткових балів!

Згідно із заявою керівника Департаменту вищої освіти, практика додавання балів за підготовчі курси не буде обов'язковою. Таке право отримають університети, у яких є непопулярні спеціальності. Якщо контракт наповнюється нормально, ні про які додаткові бали не може бути й мови, так що вже до 2017 року дане правило торкнеться «комп'ютерників». А ось майбутні екологи і фахівці по сільському господарству можуть піти на курси і підстрахувати себе при вступі.

 

Визначення коефіцієнтів конкурсних балів

 

З 2016 року була запроваджена нова система формування балів для вступників у Вузи. Фахівцями Міносвіти дається лише рекомендація щодо відсотка для визначення рейтингу сертифіката ЗНО, атестаційного балу та інших документів. Поки що чинними є такі рекомендації:

 

мінімальне значення рейтингу сертифікатів ЗНО повинно бути не менше 20%;

мінімум атестаційного рейтингу повинен становити не менше 10%;

Вузи приймають абітурієнтів з урахуванням творчих конкурсів, повинні відводити на цей вид вступного випробування не менше 50% рейтингу.
 

Залишок балів може бути віднесено в рахунок диплома переможця МАНа, олімпіади або серт

Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz